Tegutse

Millised on Eesti linnades täna kehtivad linnaruumi ja liikuvust puudutavad arengustrateegiad? Kuidas linnaelanikud saaksid mõjutada ja jälgida nende plaanide elluviimist?

Soovime pakkuda inspiratsiooni ja praktilisi tööriistu, kuidas igaüks saaks oma tänavas ja kvartalis linna plaanide elluviimist kiirendada, ebamõistlikke tegevusi vaidlustada ja oma kogukonnaga praktilisi muutusi ka ise ellu viia.  Meie tööriistakast on pidevalt täienev ja praegune on alles esimene versioon.

Tallinn

Koostöös ekspertidega on Tallinna arengu suunamiseks loodud asjalikud strateegiadokumendid. Kahjuks ei ole linnavalitsus neid plaane piisava kiirusega ellu viinud. Vaata, millised arenguplaanid piirkondades kehtivad ja hinda, kas kohalik areng toimub seatud arengueesmärkide suunas?

Niine tänava elavdamine

Tõenäoliselt kavandab linnavalitsus koos Vana-Kalamaja tänava remondiga töid ka Niine tänavale. 

Kasutades disanmõtlemise tööriistu, täpsemalt POGSE meetodit, vormime seda tänavat puudutavad ettepanekud konkreetsemaks.


Mõtle kaasa >
Koidu tänava elavdamine
Tallinna Keskkonna- ja kommunaalamet plaanib 2022 aasta alguses välja kuulutada Koidu tänava projekteerimishanke. 

Algatus Elav Tänav koostöös Uue Maailma Seltsiga kaardistab sellele eelnevalt tänava kasutajate kogemust POGSE metoodikaga.

Mõtle kaasa >