Pingipäev
Elav Tänav kutsub kõiki pisut rohkem elu tänavatele tooma. Tõsta kaks tooli oma kodu või töökoha lähedale tänavale ja tee seal midagi sellist, mida tavapäraselt teeksid toas. Iga päev võib olla pingipäev!
Miks pingipäev?
Meie linnatänavad on praegu eeskätt liikumiseks punktist A punkti B. Aga tänav võib olla ka koht, kus aega veeta. Tänav on meie kõigi ühine eluruum! Proovime järele, mis tunne on meil tänaval, kui seal on põhjust pikemalt peatud - kui seal näiteks peetakse piknikku, parandatakse ratast või lõigutakse koos naabritega varjevõrgu tarbeks kangaid.
Kuidas pingipäeva pidada?
- Mõtle välja mõni tegevus, mida tänaval teha. Näiteks:
- loe raamatut ja naudi õhtupäikest
- söö kolleegiga lõunat
- kutsu naaber malet mängima
- tereta koos sõpradega juhuslikke möödujaid
- õpeta naabrilastele, kuidas voltida eriti hästi lendavaid paberlennukeid
- Leia mõni avalik pink või tõsta tänavale paar tooli, et luua oma tegevuse jaoks mõnus koht. Ava oma pink tunniks või paariks.
- Kui tahad oma tänavakogemust sotsiaalmeedias jagada, lisa teemaviited #pingipäev #elavtänav ning @elavtanav
Paar asja, mida kõrvataha panna
- Kõnniteed kipuvad meil väga kitsad olema. Püüa oma tegevusega tänavale vähemalt nii palju ruumi jätta, et lapsevankriga mahuks mõnusalt mööda.
- Palun ära pane püsti kirbuturgu või tänavakohvikut. Pingipäeva eesmärk on avardada arusaama sellest, mida tänaval teha saab - mõtle välja midagi uut!
Kust pingipäev tuleb?
- Pingipäeva mõte tuleb Hollandist, kus pisikesed omaloomingulised istumiskohad on tänavatel tavapärased. Juba mitu aastat tähistatakse seal pingipäevi.