Minu (teine) auto on (kasti)ratas

Elav Tänav kutsub ettevõtteid koos ühiskondlikku muutust vedama - hangi ettevõttele kastiratas ja anna see töötajatele kasutada!
Foto autor: Hendrik Osula
Mida rohkem inimesi on tänaval, seda elavam on tänav. “Elavam” tähendab lapsi ja oleskelu, ja rohkem majandustegevust. Rohkem inimesi tähendab rohkem ostjaid ning justnimelt jalgratturid ja jalakäijad toovad äridesse kliente juurde. Autos istuv inimene ei ole tänava mõttes elav ja ei ole tegelikult linnale majanduslikult kasulik. Peame arendama oma tänavaid, et need ajale jalgu ei jääks. Seda ootavad nii turvalist elukeskkonda soovivad linnakodanikud kui ka klientide puuduse käes vaevlevad väikeärid.
-
Kristjan Lepik ja Pärtel-Peeter Pere
Elava Tänava esimese ettevõtetele ja organisatsioonidele suunatud projekti töövahendiks oleme valinud kastirattad.

Kastiratas (inglise keeles cargo bike) on hea viis igapäevasõitude korraldamiseks ilma autota. Kastirattasse mahutad lihtsasti kohale viimist vajavad pakid, lasteaeda sõitvad lapsed või poekotid. Kastirattaga puudub parkimiskoha otsimise ja ummikutes istumise vaev, jääb vaid rõõm värskes õhus liikumisest.

Tule meiega ühiskondlikku muutust vedama!

Osta või rendi ettevõttega vähemalt üks kastiratas, mille annate võimalikult paljudele oma töötajatele 2-3 päevaks kasutamiseks. Milleks täpselt kastiratast kasutada, otsustage ettevõttega ise: kastirattaid saavad töötajad kasutada nii oma tööle-koju igapäevalogistika korraldamiseks kui ka linnasiseseks kaubaveoks ja muude (töö)ülesannete täitmiseks.

Kui palju kastiratas maksab ja kust võiks osta?

  • Uute kastirataste hinnad algavad ca 1500 eurost, kuid soovitame osta elektrimootoriga mudeleid, mille hinnatase algab ca 2500 eurost. Kasutatud kastirattaid on võimalik osta nii Eestist, Skandinaaviast kui ka Kesk-Euroopast ja siis algab hinnatase ca 1000-1500 eurost.
  • Kastirattaid müüvad Eestis näiteks: City Bike, Jooks.cc, Hagen BikesKargoratas, Kauplus Rattapood jt.
  • Panime kokku 2-3 rattaliste kastirataste võrdlustabeli, kuhu ootame ka kogukonna täiendusi. Loe ja täienda!
  • Keskkonnainvesteeringute Keskusel on hetkel toetusmeede ca 1000 eurot elektriliste kastirataste ostmiseks eraisikutele ja firmadele. Vaata ka selgitavat artiklit kastirataste ostmise toetusmeetme kohta >

Mida annab kastiratta hankimine ettevõttele?

  • Kastirattaga saab tööülesandeid täites ning kaupa laiali vedades toetate säästlikku liikuvust ja vähendate oma ettevõtte süsinikujälge.
  • Kastirattaga sõitmise võimaldamise abil pakute oma töötajatele võimalust katsetada pere argilogistika korraldamist kastirattaga - peresõbraliku tööandjana tõstate töötajate lojaalsust.
  • Kastiratta külgi (u 80 × 60 × 50 cm) saab kasutada reklaampinnana.
  • Rattaga tööle liikumine on tervislik, parandab töötaja produktiivsust ja tõstab elukvaliteeti.
  • Panus ühiskonda - elav linnaruum lihtsustab kodu- ja eriti välismaise talendi palkamist!
Meediakajastused kastiratastest:

Võta meiega ühendust - aitame valida ja tellida kastiratta ning korraldada selle laenutuse teie ettevõttes ning arutada strateegiaid, kuidas kastiratas saaks toetada teie firma eesmärke.

Projekti eestvedajad: Mariliis Mia Topp, Marie Pere, Martin Villig
Kontakt: rattalinnapea@gmail.com

Üleskutsega on juba liitunud:

Uued ettevõtted on teretulnud kastirataste propageerimise projektiga liituma, võta meiega ühendust!